استفاده از خاک بنتونیت اصفهان به جای گوگرد در استخر

قدرت جاذب خاک بنتونیت اصفهان ممکن است برای درمان جوش های آکنه و پوست چرب مفید باشد خاک بنتونیت می تواند به حذف سبوم یا چربی از سطح پوست کمک کند و همچنین ممکن است اثر آرام بخشی بر جوش های ملتهب داشته باشد.

استفاده از ماسک صورت خاک بنتونیت می تواند به حذف ناخالصی های پوست برای درمان آکنه یا کاهش خطر جوش و عفونت های پوستی کمک کند بسیاری از ماسک های صورت تجاری به دلیل اثر شفاف کنندگی روی پوست حاوی خاک رس هستند.

برخی از ماسک های مراقبت از پوست حاوی بنتونیت هستند، اما فرد می تواند ماسک بنتونیت خود را در خانه نیز بسازد پودر خاک رس بنتونیت را با آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. روی مناطقی از پوست که مستعد چربی یا آکنه هستند استفاده کنید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند و کاملا بشویید. دو یا سه بار در هفته تکرار کنید.

در غیر این صورت، مردم می توانند از بین طیف وسیعی از ماسک های صورت بنتونیت از پیش ساخته شده به صورت آنلاین انتخاب کنند برخی افراد از خاک رس بنتونیت برای پاکسازی قسمت های خاصی از بدن خود استفاده می کنند. در اینجا درباره استفاده از خاک رس بنتونیت در سم زدایی زیر بغل و سم زدایی پا بیشتر بدانید.

بسیاری از مردم به اوروشیول، روغنی که گیاهان سمی پیچک تولید می کنند، حساسیت دارند. هنگامی که پوست آنها با پیچک سمی تماس پیدا می کند، ممکن است بثورات مشخصه را به عنوان یک واکنش آلرژیک ایجاد کنند راش پیچک سمی می تواند باعث قرمزی، تحریک و خارش شدید شود. مطالعه ای در سال 1995 نشان داد که خاک رس بنتونیت می تواند بثورات سمی پیچک را درمان کند و به دنبال یک واکنش آلرژیک سرعت بهبودی را افزایش دهد.

پس از دست زدن به پیچک سمی پوست را در اسرع وقت با آب و صابون بشویید. از صابون ظرفشویی یا صابونی که برای از بین بردن روغن طراحی شده است استفاده کنید تا به حذف اوروشیول از پوست کمک کند خاک رس بنتونیت را با آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید و آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. با یک باند تمیز یا پد گاز بپوشانید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید تا زمانی که بثورات از بین بروند.