قیمت انگشتر یاقوت سرخ کبود مردانه

علت اصلی استفاده از این نوع سنگ و سنگ فیروزه خصوصیات فیزیکی و ظاهری آن می باشد به طور مثال یاقوت دارای میزان سختی بالایی می باشد و در بین کانیها تنها موردی که می تواند سختی بالا تر از یاقوت را داشته باشد الماس است این ویژگی سختی هم به عنوان ‌ملاک مهمی در خصوص ارزش گذاری کانی سنگهای مختلف می باشد .

به طور کلی اگر بخواهیم ملاک مشخصی را برای قیمت گذاری انواع انگشترهای با نگین یاقوت زرد در نظر بگیریم می توانیم به کیفیت و مقدار ‌به ‌کار برده شده در ساخت آن را بررسی کنیم به طور طبیعی هر چقد میزان استفاده از آن در انگشترهای مختلف بیشتر باشد به تبع قیمت بالا تری را نیز در پی خواهد داشت اما خلوص و درخشندگی هم از عوامل اصلی تاثیر گذذار در قیمت خواهد بود.

قیمت آنها دارای تفاوتهایی با نمونه های رنگی دیگر است که در ادامه این مطلب به خصوصیات و قیمت انگشتر یاقوت می پردازیم.

در ‌مورد انواع سنگ های قیمتی موارد بسیاری وجود دارد بعضی از فروشندگان بازاری به دلیل استقبال و علاقه زیادی که ‌مردم به این سنگها دارند، سنگهای واقعی و تقلبی را در کنار هم عرضه می کنند و‌ خریدار در صورت عدم اطلاع از شرایط خرید ممکن است انگشتر نامناسبی خریداری کند اما در صورت اطلاع از موارد گفته شده هم سلایق متعددی وجود دارد که افراد مطابق با آن مناسب ترین انگشترهای یاقوت‌ زرد را انتخاب می‌ کنند.

انگشتر یاقوت سرخ مردانه

یکی از نمونه های بسیار پرطرفدار و پرکاربرد انگشتر مردانه می توان به یاقوت سرخ مردانه اشاره نمود که در ادامه در مورد آن بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

سنگ یاقوت خواص زیادی دارد که در ادامه برای شما توضیحاتی را ارائه دهیم.

برای اینکه می خواهید آرامش پیدا کنید و عصبی بودن خود را کاهش دهید از انگشترهای یاقوت استفاده نمایید چون از زمانهای خیلی قدیم گفته شده که این سنگ برای آرامش و درمان سیستم عصبی بسیار مفید می باشد.

افرادی که به تیروئید مبتلا هستند بهتر است از سنگ یاقوت برای زیورآلات خود استفاده نمایند زیرا برای کنترل غده تیروئیدی مفید می باشد.

برای افزایش اشتها خوب بوده و مشکلات معده را رفع می نماید افرادی که بیماری قلبی دارند و یا دچار بیماریهای کبدی می باشند نیز می توانند این انگشتر یاقوت سرخ مردانه را همیشه همراه خود نگه دارند.

یاقوت در درمان بسیاری از بیماریها مثل رماتیسم، تومور، فار خون و غیره موثر می باشد پس بهتر است حتما از این سنگ استفاده کنید.

یاقوت کاربردهای فراوانی دارد و در قدیم برای ساخت تاج شاه هر مملکتی از این سنگ گرانبها و زیبا استفاده می نمودند چون نماد تعهد بوده و اگر می خواستند طرفدار لح باشند و از کشتن و خونریزی جلوگیری کنند سعی می نمودند در تاج از این سنگ استفاده نمایند در زمان قدیم برای اینکه می خواستند از فردی محافظت کنند و به سلامتی فردی اهمیت دهند حتما از یاقوت استفاده می کردند.

انگشتر یاقوت کبود اصل

پیش از اقدام به خرید انگشتر یاقوت کبود اصل ابتدا انگشتری که مناسب دست شما است را بردارید و یک خط کش را بر روی آن قرار دهید و قطر داخلی آن را به دست آورید یا یک نوار را برداشته و دور انگشت مورد نظر بپیچید، سپس قسمت تقاطع را علامت زده و آن را باز کنید و اندازه نوار را به دست آورید و با جدولهای موجود در سایت مقایسه کنید.

اگر انگشتان باریک و کشیده ای دارید بهتر است از نمونه های انگشترهای باریک تر استفاده کنید تا دستان شما را متعادل تر و قوی تر جلوه دهد و برعکس اگر انگشتانی ضخیم و کوتاه تر دارید بهتر است از انگشترهای ضخیم تر استفاده نمایید تا انگشتان شما را باریک تر جلوه دهد.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت انگشتر مردانه تاثیر گذار می باشند که از جمله می توان به نوع نگین، اصالت نگین، ابعاد نگین، جنس رکاب، مدل رکاب، طرح رکاب و غیره اشاره نمود و بسته به هر کدام قیمتهای مختلفی دارند.

برای مثال در کشور کانادا، مهندسین کانادایی در انگشت کوچک خود انگشتری از جنس آهن می گذارند که نشانه غرور آنها به حرفه خود می باشد امروزه انگشتر یاقوت کبود دارای طرفدارهای زیادی می باشد.

تقریبا در تمامی کشورهای دنیا به دست کردن انگشتر در انگشت چهارم یا انگشت حلقه در زنان و مردان، به نشانه ازدواج یا متعهد بودن می باشد، چرا که اعتقاد بر این است که یک رگ از این انگشت مستقیما به قلب وصل می شود.

انگشت اشاره به سبب کاربردی ترین انگشت در قدیم اهمیت والایی داشته و به دست کردن انگشتر در این انگشت، نشانه جایگاه والا مانند نجیب زادگی، سناتوری و غیره داشته و اکنون با دست کردن انگشتر در این انگشت می توانید جایگاه والای اجتماعی خود را نشان دهید.